Fitness trenér Libor Voborník vícemistr světa NABBA 2007, vytvořeno www.linnetdesign.cz a www.blockart.cz

Ostatní

Co Q10

Koenzym Q-10 se nachází v mitochondriích buněk. Jeho úlohou v produkci energie na buněčné úrovni je, aby získal energii z kyslíku (ve formì ATP) pro organizmus. CoQ-10 má antioxidační účinky, zabraňuje poškození buněk vlivem volných radikálù, což mùže zpùsobit intenzivní zátěž nebo energotvorné procesy. Pomáhá snižovat krevní tlak, je nezbytný při užívání statinů (léky na snížení cholesterolu)!


Lecitin

Lecitin je vynikající doplněk stravy s celou řadou pozitivních vlastností. S lecitinem podpoříte nejen svou duševní a fyzickou kondici, ale i prevenci mnoha tzv. civilizačních chorob.


Omega 3

S obsahem EPA a DHA pro zdravou srdeční činnost. Rafinovaný, bez cholesterolu. Výživné látky rybího tuku kromě toho, že podporují funkci kloubù, obsahují také cenné omega-3 mastné kyseliny jako DHA a EPA, které podporují činnost kardio-vaskulárního systému.


V čem se liší Omega 3 od Omega 3-6-9?

Omega 3 - rybí olej:
obsahuje 2 nenasycené mastné kyseliny
Omega 3-6-9:
obsahuje až 20 esenciálních mastných kyselin
Omega 3 a Omega 6:
jsou esenciální a tělo si je neumí vytvořit samo, je potřeba je dodat tělu ve stravě. Každá je úplně jiné chemické struktury a tudíž i jiné funkce.


Důvody proč konzumovat levnější variantu:
Omega 3 - rybí olej?:

obsahuje 2 nejzákladnější " tzv. kritické " mastné kyseliny ( EPA , DHA ) , jejichž příjem do těla je až kritický a tělo je potřebuje. Naše strava je málo bohatá na mořské ryby. Vegetariáni jsou na tom ještě hůře a konzumací semínek a oříšků dostanou jen prekursory EPA a DHA. EPA a DHA jsou pro tělo extrémně důležité, protože ovlivňují mechanismy imunity, krevní oběh, regeneraci starých buněk a snižují cholesterol!!!!
Zvláště jsou tyto 2 látky důležité pro správný vývoj plodu dítěte v těle matky a příznivě působí na rozvoj dětského mozku (dříve se podávala lžička rybího oleje odporné chuti). Je také velmi vhodná pro kulturisty: posiluje svalstvo.


(c) 2019 Libor Voborník | Info o webu